TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Mustafa Koç’un kaybı ile iş dünyamız çok büyük bir değeri kaybetti”


21.01.2016 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç’un vefatı üzerine yayımladığı mesajda, Türk iş dünyasının çok değerli bir ismi kaybettiğini ve büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını ifade etti. ​

Koç’un Türk özel sektörü için sembol olan bir kurumun çok değerli bir ismi ve örnek bir işadamı olduğuna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, “Türkiye, tüm girişimcilere rol model olan, on binlerce insanın evine ekmek götürmesine vesile olan, ekonomimizin en önemli aktörlerinden birisini kaybetmiştir. Üzüntümüz çok büyük” diye konuştu.

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Vehbi Koç’un vefat haberi, Türk iş dünyasını derin bir üzüntüye boğmuştur. Türkiye’nin en büyük yatırımlarına imza atan, en fazla istihdama vesile olan, ekonominin can damarı Koç Grubu’nun çok değerli Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç, gerek yurt içinde gerek yurt dışında büyük saygı kazanmış ve çok büyük başarılara imza atmıştır.

 

Örnek bir girişimci, örnek bir aile babası Koç’un yaşamı bütün girişimciler için örnek sayılabilecek gelişmelerle doludur. Çalışma hayatına kendi grubu içerisinde başlayan, kademe kademe işleri öğrenerek, tepe yöneticiliğe kadar çıkan Mustafa Vehbi Koç, işadamlığının yanı sıra eğitimiyle de insanlığıyla da örnek bir şahsiyettir. Onu genç sayılabilecek yaşta kaybetmek hepimizi derinden sarstı.

 

Biliyoruz ki, Sayın Koç’un Türkiye için daha yapacak çok projesi, çok işi vardı. Onun birikimine, vizyonuna ve ekonomimize katacaklarına ülke olarak ihtiyacımız vardı. Kendisi genç girişimciler için çok önemli bir rol model olmuştu. Eminim ki öyle de kalacaktır.

 

Kendisine Allah’tan rahmet, Koç ailesine, Türk iş dünyasına ve bütün çalışanlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA