TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Çankaya Köşkü'nde


11.11.2015 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Çankaya Köşkü’nde düzenlenen akşam yemeğine katıldı.​

İş dünyası ve çalışma hayatının temsilcilerinin katıldığı yemekte konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Eğer biz ekonomimizi ve siyasetimizi yeniden yapılandırmaz ve yeni bir ruhla reform bilincini her kesime yayamazsak bir süre sonra bu makroekonomik dengeler bize kalıcı ve sürdürülebilir bir kalkınmayı beraberinde getirmeyebilir" dedi.

 

Davutoğlu, şöyle devam etti: "Reaktif olarak bir ekonominin kendini koruma kapasitesi ayrıdır, aynı ekonominin proaktif olarak büyüme kapasitesi göstermesi ayrıdır. Öyle bir ekonomik süreçten geçiyoruz ki büyüyemeyenler durdukları yerde saymıyorlar, geriye doğru gidiyorlar. Biz, süratle ekonomi kapasitesini hep beraber genişletecek tedbirleri alma zorunluluğu ile karşı karşıyayız. Önümüzdeki dönemde kalkınmanın, gerçek anlamda dünya ile rekabet eder bir ekonomik performansın gösterilmesi için siyasi perspektifi yansıtan 4 saç ayağını, ana omurgayı hepimizin kabul ettiği kanaatindeyim”. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA