TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Kazakistan Başbakanı Massimov tarafından kabul edildi


29.06.2015 / Astana KazakistanTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kazakistan Başbakanı Karim Massimov'un davetlisi olarak geldiği başkent Astana'da temaslarda bulundu.​

Başbakanlık binasında Massimov tarafından kabul edilen Hisarcıklıoğlu, Kazakistan Enerji Bakanı Vladimir Shkolnik ve Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası Başkanı Ablay Myrzahmedov’un da katıldığı toplantıda Türkiye'nin sanayileşme tecrübesini paylaştı.

 

Toplantıda Kazakistan hükümeti tarafından devreye alınan girişimcilere arazi tahsisi gibi avantajların sunulduğu bölgesel kalkınma programı ele alındı.

 

Türkiye'nin organize sanayi bölgeleri kurmadaki deneyimlerini aktaran Hisarcıklıoğlu, Kazakistan'ın bölgesel ekonomik programının sağlayacağı şartlar hakkında bilgilendirildi.

 

Toplantı sonrasında açıklama yapan Hisarcıklıoğlu, oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini aktararak, yatırım ortamında uluslararası hukuk ve tahkim konularında bilgilendirildiğini kaydetti.

 

Hisarcıklıoğlu Kazakistan'ın petrol dışı üretimi artırmada ve sanayileşmede Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in liderliğinde doğru adımları attığını, Türkiye'nin bu adımlara destek olmaya devam ettiğini söyledi.

 

Toplantıdan henüz somut sonuçlar çıkmadığını bildiren Hisarcıklıoğlu, toplantının ardından geçtiğimiz yıl adı Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası olarak değiştirilen Atameken’i ziyaret etti. 

 

Ulusal Girişimciler Odası'nda da bir çalışma toplantısı gerçekleştiren Hisarcıklıoğlu, Kazakistan genelindeki yerel temsilcilik ofisleri ve odalarının başkanlarının katıldığı video konferansta karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA