TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu’ndan Susurluk’un markalaşma çabalarına övgü


23.12.2012 / Susurluk Balıkesir​ Susurluk Ticaret Odası ve Susurluk Ticaret Borsası’nın ortaklaşa düzenlediği toplantıda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kentin Susurluk Tostu için yerel coğrafi işareti alma başvurusunu överken, markalaşmanın önemine işaret etti. Hisarcıklıoğlu, “İşte markalaşma buradan başlar. On kat fazla para kazanmak istiyorsanız yaptığınız işi, ilinizi, ilçenizi markalaştırın” diye konuştu. ​


HABER FOTOĞRAFLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 


TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Susurluk’taki Müşterek Toplantı’da markalaşma ve ortaklık kültürü üzerinde durdu. Ortaklık kültürünü bir türlü istenilen düzeyde geliştiremediğimizi ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Dünyanın en büyük bir ve iki numaralı şirketleri evleniyor biraraya geliyor. İkiniz gücünüzü birleştirince 1+1= 3 oluyor. Yoksullukta ortaklığı çok güzel yapıyoruz ama ne zaman ceplerimiz para görüyor, ayrılıyoruz. Herkes varken birleşiyor bizse varken ayrılıyoruz” diye konuştu. TOBB Başkanı, işini büyütmek isteyenlerin, aynı iş kolundaki rakipleriyle birleşmelerini önerdi.

-“Vadeli mal satarken, riskinizi göreceksiniz”

Ocak ayından itibaren tüccarın, sanayicinin vadeli mal satarken karşı tarafın geçmişini ödeme bilgilerini görebileceği bilgisini veren Hisarcıklıoğlu, bunun önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

TOBB olarak Susurluk Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nın hizmet binası için restorasyon çalışmalarına destek olacaklarını açıklayan Hisarcıklıoğlu,  TOBB’un başarılı olmasında bütün oıda başkanlarının, meclis başkanlarının, meclis ve oda üyelerinin katkısı olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

-Şeker fabrikası talebi

Susurluk Ticaret Odası Başkanı Adnan Yalçınkaya ise konuşmasında 1954 yılından bu yana faaliyet gösteren ancak son iki kampanya döneminde çalışmayan şeker fabrikasının yeniden faaliyete geçmesini istediklerini bildirdi.

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan da dünyada ilk 10 ekonomi arasına girme hedefinin hayati önem taşıdığını belirterek, “Fakir kalan milletlerin işi zor. Biz güçlü olamazsak rahat olamayız” dedi. Görevlerinin girişimcilerin önünü açmak olduğunu söyleyen Turhan, “Ben gelecekte ülkemizi kadınların yöneteceğine inanıyorum” diye konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA