TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İpsala TB hizmet binasının temeli atıldı


12.06.2014 / Edirneİpsala Ticaret Borsasının yeni binasının temel atma töreni, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin ve bölge oda/borsa başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.​

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, bulgurla pirincin hiçbir farkının olmadığını söylediğini.

 

İki ürünün de aynı özellikte olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, "Kayıtlı ekonomiye katkısı olacağı için pirincin KDV'sinin yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesi gerekiyor. Ayrıca İpsala, temeli atılan ticaret borsası binası ile kabına sığmayacaktır. Edirne ve ilçeleri Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan dolayı şanslı yerlerdir. Müezzinoğlu, bölgenin gelişimine de katkıda bulunmaktadır" dedi.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, bölge insanının ortak aklın peşinde koştuğu sürece başarıya ulaşacağını söyledi.

 

Çalışmaların birlik ve beraberlik içerisinde yapılması gerektiğini vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu: "Evet daha önce de ifade ettiğimiz gibi pirincin KDV oranını bulgurla aynı seviyeye ulaştıracağız. İnşallah pazartesi günü Bakanlar Kurulu'nda bu konuyu tekrar gündem yapacağız. İnşallah bu konuda da bir sonuca ulaşacağız. Yeter ki biz birlik ve beraberlik içerisinde olalım, günlük enerjimizi yanlış yerlerde tüketmeyelim. Ayrışan değil, birleşen ve bütünleşen olalım. Çatışan değil birbirini kucaklayan olalım. Yeter ki bölgenin zenginliklerini öncelikle bölge insanına kazandıralım. Girişimcilik ruhumuzu tek başımıza değil, birlikte daha güçlü yapabilmenin yollarını arayalım."

 

Müezzinoğlu, Türkiye'nin birçok konuda gelişerek ilerlediğini ve özellikle sağlık alanında çok ilerilere gittiğini vurguladı.

 

Konuşmaların ardından, Müezzinoğlu, Hisarcıklıoğlu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin ve diğer yetkililer binanın temelini butona basarak attı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA