TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tarım artık karın doyurmak için değil, para kazanmak için yapılıyor


12.06.2014 / TekirdağTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı ve Meclis Başkanı Bahattin Atıcılar’ın ev sahipliğindeki ziyarette birlik ve beraberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, tarımın artık karın doyurmak için değil, para kazanmak için yapıldığına işaret etti.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa seçimlerinden ardından Tekirdağ’a ilk kez gelme fırsatı bulduğunu belirterek, seçim sonuçlarının herkes için hayırlı olmasını diledi. Trakya’daki bütün oda ve borsa başkanlarını birarada, birlik içinde görmekten büyük mutluluk duyduğunu anlatan TOBB Başkanı, bulundukları makamların hizmet için aracı olduğunu söyledi. Tekirdağ Ticaret Borsası’nın akreditasyon belgesi almış 5 yıldızlı bir borsa olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Dünyanın en gelişmiş ülkelerindeki borsalar üyelerine ne hizmet veriyorsa, Tekirdağ Ticaret Borsamızda aynı hizmeti veriyor” diye konuştu.

 

-Tarımın önemi

 

Dünyada gelirler yüzde 33 artarken, tarım ürünleri fiyatının yüzde 176 arttığını bildiren Hisarcıklıoğlu, Trakya’daki verimliliğin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ve özellikle tarım açısından çok önemli fırsatlar bulunduğunu dile getirdi. Bölgenin özellikle damızlık hayvancılık konusunda önemli imkanlara sahip olduğu üzerinde duran Hisarcıklıoğlu, “Hayvancılığı mutlaka gıdaya dayalı sanayiyle birleştirmemiz lazım” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu, ne iş yapılırsa yapılsın ürünlerin mutlaka markalaştırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA