TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Sigorta gelirimize değil, riskimize ortak”


26.05.2014 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, her yıl Mayıs ayının son haftasında, ülke genelinde sigorta bilincinin artırılması amacıyla çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği “Sigorta Haftası”nı kutlayarak, sigortanın gelire değil, riske ortak olduğunu ifade etti.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Son yıllarda Ülkemizde en fazla gelişim sağlayarak, dikkatleri üzerine çeken sektörlerden biri de sigortacılık sektörüdür.

 

Gelecekte bizi hangi risklerin beklediğini bilmiyoruz. Son olarak Balkanlarda yaşanan sel felaketi sigortanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bize hatırlattı. Sigorta, kaybolan canları geri getirmiyor ama maddi zararları karşılayarak, ülke ekonomisinin zarar görmesini, geride kalanların daha fazla acı çekmesini önlüyor.

 

İşte bu nedenle, her şey yok olduktan sonra değil, olmadan önce tedbirini almamız gerekiyor.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, ortak hedefimiz olan 500 milyar dolarlık ihracata hep birlikte üreterek ve çalışarak ulaşacağımıza inancım sonsuz. Ama bu hedeflere ulaşmak için gerekli adımları da atmak ve büyümek; büyümek için kullandığımız tüm kaynak ve maliyetleri de garanti altına almak ve olabilecek risklere karşı önlem almak zorundayız. Sigorta tam bu noktada ortaya çıkıyor ve gelirimize değil, riskimize ortak oluyor. Ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlıyor.

 

Bizler, yeni nesillerimizi çok iyi yetiştirmeli, geçmişte yaşanan acı tecrübeleri de göstererek, alacakları riskleri minimize edecek alternatifleri onlara iyi öğretmeli ve bunu hafızalarına işlemeliyiz. İşte bu nedenle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, sigorta bilincini toplumumuzun her ferdine yaymakta kararlıyız.

 

Bu çerçevede, ülkemizin dört bir yanındaki Oda ve Borsalarımızda, bu yıl da sigorta bilincini artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 

Birliğimiz nezdinde örgütlenen Sigorta Acenteleri ile Sigorta Eksperleri başta olmak üzere, tüm iş âleminin, sigortacılık sektörünün ve vatandaşlarımızın Sigorta Haftasını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA