TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Anneler, dünyanın geleceğini kuran en değerli varlıklardır”


10.05.2014 / AnkaraAnneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, anne sevgisinin fedakarlığın, karşılıksız ve sınırsız sevginin en güzel örneği olduğunu söyledi.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi;

 

“Hayatı anlamak, öğrenmek ve insan onuruna yakışan bir hayat sürdürebilmek için en temel ve en sağlam bilgileri öncelikle annelerimizden alırız.

 

Anne kalbi çocuğun okuludur. Bu nedenle, anneler günü, her çocuğun içinde, yerine benzerini koyamadığı duyguları yaşadığı özel bir gündür.

 

Anneler, dünyanın geleceğini kuran en değerli varlıklardır. Dünyanın her yerinde anneler, hem ailenin varlığı ve devamı hem de huzur ve gelişmenin en temel dayanağı olarak hayatımızda yer alırlar.

 

Şundan eminim ki; kadınlarına ve annelerine gereken değeri veren toplumlar, medeniyet yarışında elbette ki önde olacaktır.

 

Kadınlarımız öyle güçlüdür ki, annelik gibi zor bir görevin yanında, elinin hamurunu iş dünyasına bulaştırarak ekonominin de bereketini artırmıştır. Onlar olmadan bizim hiçbir şey başarmamız mümkün değil.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına hepimizin baş tacı bütün annelerimizi kutluyor, saygıyla selamlıyorum”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA