TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bütün dünyanın hayran olduğu, büyük Atatürk’ü özlemle anıyoruz”


09.11.2013 / AnkaraUlu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 75. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Atatürk’ün yaşadığı çağa damga vuran, örnek bir komutan ve devlet adamı olduğunu vurguladı. ​

Büyük özlemle anılan Atatürk’e bütün dünyanın hayranlık duyduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Çok büyük mücadeleler ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti için onun çizdiği yol, gösterdiği hedef; çağdaş medeniyet yarışının zirvesidir. Ekonomimizin güçlenmesidir. Büyük Atatürk ‘Tek bir şeye ihtiyacımız var o da çalışmak. Refah ve saadet ancak çalışkan insanların hakkıdır ’ diyerek bizlere esasında başarının asıl reçetesini de yazmıştır.

 

Çok çalışarak onun bize bıraktığı emanetlere sahip çıkacak, tarihimize layık olacağız. Bu bizim, vatanları için canlarını feda eden tüm şehitlerimize namus ve can borcumuzdur. Bunun için gerekli gücümüz de, aklımız da mevcut. Yeter ki birlik ve beraberliğimize her zaman sahip çıkalım” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı: “Büyük kurtuluş mücadelemizin başlatıcısı ve önderi, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü bir 10 Kasım’da daha şükran ve minnetle anıyoruz.

 

Onun önderliğindeki aziz milletimiz dünyada emsali olmayan bir başarı öyküsüne imza atmıştır. Atatürk’ün giriştiği derin ve geniş inkılaplar ile milletimizin kendisine olan güveni tüm dünyada hayranlık uyandırmıştır.

 

Türk iş dünyası olarak, üzerimize düşen çok önemli bir görev var; daha çok üretmek, daha çok istihdam sağlamak ve ekonomimizi dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi haline getirmek. Bu bilinçle, var gücümüzle çalıştığımızdan ve çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu Türk iş dünyasının tarih önündeki sözüdür.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı ve müreffeh bir Türkiye konusundaki kararlılığımızı bir kez daha vurguluyor, Büyük Atatürk’ün yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.”

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA