TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

32. Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı açıldı


15.09.2022 / İstanbul32. Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz’un da katılımlarıyla açıldı. Fuarın açılışı 15 Eylül 2022 tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.​

Fuar, sırasıyla;  Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, ZÜCDER Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Öksüz, İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz’un açılış konuşmalarıyla başladı.

 

Kopuz; züccaciye sektörünün, sahip olduğu bilgi birikimi ve cesur girişimcileriyle, dünyada önemli bir noktaya geldiğini, üretim, istihdam ve ihracatta büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

 

Sektörün cari fazla veren ender sektörlerden olduğuna dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, “Ülkemize net döviz kazandırıyor. Sektörün toplam ihracatı 2021 yılı itibarıyla öneki yıla göre yüzde 33,5 artarak 6 Milyar Dolar oldu. İthalatı ise yaklaşık 1,2 Milyar Dolar. Yani 4,8 Milyar Dolar dış ticaret fazlası veriyorsunuz” dedi.

 

Kopuz; sektörün olgunlaşma ve kendini dünyaya kabul ettirme sürecini tamamladığını vurgulayarak, “Önümüzdeki dönem, tasarım odaklı anlayışla, dünya liderliğine oynayacağımız dönem olmalı. Biz de sektörümüzün, önümüzdeki dönem çalışmalarına ışık tutmak amacıyla, 2017 yılında TOBB Türkiye Züccaciye Meclisimizi kurduk. Sektör Meclisimiz çatısı altında, güçlü bir sesle taleplerimizi ve sorunlarımızı dile getiriyoruz, ilgili yerlere iletiyoruz ve bunların takipçisi oluyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Züchex Fuarının; 2021 yılında, 142 ülkeden 36,332 ziyaretçi ile 650 katılımcı firmayı bir araya getirdiğini ve tüm fuarlar içinde, toplam katılımcı sayısı en fazla olan 7. fuar olduğunun altını çizen Kopuz, bu sene gerçekleştirilecek fuarın daha bol katılımcılı olması temennisinde bulundu.

 

Ali Kopuz; açılış konuşmalarının ardından TOBB Türkiye Züccaciye Meclisi Üyelerinin stantlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA