TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Türkiye Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi yeni dönem başkan ve başkan yardımcısını seçti


21.09.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan A. Sadıkoğlu başkanlığında, Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu yaptığı açılış konuşmasında, Covid-19 sürecinde TOBB’un sektörel sorunların çözümüne yönelik tüm imkânlarını seferber ettiğini ve bu kapsamda gelen sorunların kamu kurum/kuruluşlarına aktarımı ve takibinin titizlikle yapıldığı bilgisini verdi. 

Pandemi dönemine rağmen Meclisin hiç hız kesmeden alt komisyonları ile birlikte eskisinden daha sık toplandığını belirterek Meclisin yeni döneminin hayırlı olması temennisinde de bulunan Sadıkoğlu, tüm üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti. 

Sadıkoğlu ayrıca, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. 

Yapılan seçimde Meclis Başkanlığına Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Dr. Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Beyaz Eşya Yan Sanayicileri Derneği (BEYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Endel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Burak Özaydemir seçildi.

Meclis Başkanı Ebiçlioğlu ve Başkan Yardımcısı Özaydemir, üyelere teşekkür ederek sektörü daha ileriye götürmek için yapılacak her çalışmaya severek katkı vereceklerini ifade etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA